top-sider.jpg


 

top-sider.jpg

Til forsiden

Mit Difko

NyhederDelerSitemapDelerKontaktDelerJobDelerEnglish
Søg

Om DifkoInvesteringsprojekterHandel med anparter-videreAdministrationSalg/udlejningInkassoSkat
Om Difko Børs A/S
Handel med danske anparter
Køb af anparter
Salg af anparter
Handelslisten
Auktion
Vurdering af 10-mandsanparter
Dødsboer
Investorbeskyttelse ved værdipapirhandel
Almindelige betingelser

Tilmeld nyhedsmail

Soren.jpgTyske anparterDanske anparterAuktionen
Ring til os
Send os en mail
DifkoDanske anparterGør en god forretningprint venlig side

Gør en god forretning - køb brugte anparter

Som tiderne har udviklet sig de seneste år, bliver der i 2010 ikke udbudt mange nye 10-mandsprojekter. I stedet er der gode muligheder for at gøre en god handel med brugte 10-mandsanparter.

Hos Difko Børs tilbydes spændende brugte 10-mandsanparter, hvor der primært er investeret i danske, tyske og engelske ejendomme samt i vindmølleprojekter.

Der er mange fordele ved at købe brugte 10-mandsanparter. Da aktiverne allerede har været i drift i en årrække, er det muligt at vurdere den videre udvikling og se om de faktiske tal passer til budgetterne. Derudover foreligger der en vigtig historik i forbindelse med lejer og aftalte lejemål.

I december 2009 blev der, via Difko Børs, handlet brugte 10-mandsanparter i 15 projekter med ejendomme og vindmøller. Anparterne sælges dog året rundt, så det er ikke nødvendigt, at vente med at investere til slutningen af året.

Tilmeld dig nyhedsmail eller SMS-service, så vil du fremover modtage nyheder om rådgivning og handel med anparter.

Læs her, hvilke spændende 10-mandsanparter, der er til salg i øjeblikket
 

Auktion

 

Difko A/S • Sønderlandsgade 44 • DK-7500 Holstebro • Tlf.: +45 70 11 75 00 • difko@difko.dk