top-sider.jpg


 

top-sider.jpg

Til forsiden

Mit Difko

Nyheder Nyheder Deler Sitemap Sitemap Deler Kontakt Kontakt Deler Job Job Deler In English
Søg
Søg

Om Difko Børs A/S
Handel med danske anparter
Køb af anparter
Salg af anparter
Handelslisten
Auktion
Vurdering af anparter
Dødsboer
Investorbeskyttelse
Handelsbetingelser

Tilmeld nyhedsmail

Soren.jpgTyske anparterDanske anparterAuktionen
Ring til os
Send os en mail
DifkoDanske anparterGør en god forretningprint venlig side

Gør en god forretning - køb brugte anparter

Som tiderne har udviklet sig de seneste år, bliver der i 2010 ikke udbudt mange nye 10-mandsprojekter. I stedet er der gode muligheder for at gøre en god handel med brugte 10-mandsanparter.

Hos Difko Børs tilbydes spændende brugte 10-mandsanparter, hvor der primært er investeret i danske, tyske og engelske ejendomme samt i vindmølleprojekter.

Der er mange fordele ved at købe brugte 10-mandsanparter. Da aktiverne allerede har været i drift i en årrække, er det muligt at vurdere den videre udvikling og se om de faktiske tal passer til budgetterne. Derudover foreligger der en vigtig historik i forbindelse med lejer og aftalte lejemål.

I december 2009 blev der, via Difko Børs, handlet brugte 10-mandsanparter i 15 projekter med ejendomme og vindmøller. Anparterne sælges dog året rundt, så det er ikke nødvendigt, at vente med at investere til slutningen af året.

Tilmeld dig nyhedsmail eller SMS-service, så vil du fremover modtage nyheder om rådgivning og handel med anparter.

Læs her, hvilke spændende 10-mandsanparter, der er til salg i øjeblikket
 

Auktion

 

Difko A/S • Sønderlandsgade 44 • DK-7500 Holstebro • Tlf.: +45 70 11 75 00 • difko@difko.dk